Bakıcı Robot Köpek

20
Bakıcı Robot Köpek

Bir ayrılık anksiyetesi eğilimli ve sizin için endişeli bir köpeğiniz olduğunda, evden ayrılmak sadece köpeğiniz için değil, aynı zamanda sizin için de zorlayıcı olabilir. Ancak CES 2024’te görücüye çıkan bir otonom robot, siz yokken köpeğinizle ilgilenmeyi amaçlıyor ve bir dizi akıllı özelliğe sahip.

Biz, ‘Oro Dog Companion Robot’u yakından inceledik; bu robot, uzakta olduğunuzda köpeğinize sonsuz eğlence, ilgi, yiyecek ve konfor sağlamayı amaçlıyor. Yepyeni Oro Dog Companion Robot’un fiyatı 799 dolar ve ürün, Nisan ayında sevkiyata başlayacak.

Oro, kurucu Divye Bhutani’nin belirttiği gibi, gelişmiş yapay zeka ile inşa edilmiş; robot, markanın CES standının yanında itaatkar bir şekilde beklerken bu özellikleri tanıttı. Bu akıllı robot evcil hayvan dadısı, iki yönlü ses ve bir video ekranı ile donatılmış, bu sayede uzaktan köpeğinizle etkileşimde bulunmanıza olanak tanıyor. Ayrıca, arkadaşlarınızla paylaşmak için görüntü ve videoları yakalamanıza da izin veriyor.

Oro Dog Companion Robot’un içine yerleştirilmiş bir dağıtıcı, komutlarınız üzerine köpeğiniz için ödüller fırlatır. Ayrıca, ayrı bir otomatik mama kabı, önceden belirlenmiş bir programa göre veya sizin komutunuzla yiyecek bırakmak için donatılmıştır, özellikle evcil hayvanınızın düzenli besleme saatlerinde uzakta olduğunuzda kullanışlıdır.

Oro’nun ortasında bulunan bir top atıcı, köpeğiniz topu getirebildiği sürece oyun oynar – tabii ki onları topu geri getirmeyi öğretebilirseniz. (Benim teriyerim henüz bu beceriyi öğrenemedi.) Oro, evin içinde gelişmiş bir kamera ve lidar tabanlı haritalama sistemi kullanarak otomatik olarak dolaşabilir, köpeğinizle birlikte dolaşabilir ve sizinle olan etkinlikleri hakkında size bilgi verebilir.

Ancak belki de en etkileyici olanı, Oro’nun gelişmiş AI öğrenmesidir, bu da robota dört ayaklı dostunuzu tanıma yeteneği kazandırır. Oro, köpeğinizin davranış kalıplarını öğrenmeyi amaçlar ve sıkıntı, huzursuzluk veya oyun isteği hissettiğinde rahatlatıcı müzik veya fiziksel etkileşimle harekete geçer. Ve çeşitli köpeklerde sıkıntının farklı şekillerde ortaya çıkması nedeniyle, Oro, 10 popüler evcil köpek ırkındaki sıkıntının işitsel ve fiziksel belirtilerini tanımak için programlanmıştır.


Bu hafta Las Vegas’taki büyük tüketici teknolojisi gösterisinde pet arkadaş robotu mevcuttu, ancak henüz etkin değildi. Açıkçası, onun işlevini görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bir yanıt yazın